Malmö >København Buss 999

 mandag - lördag  
Gustav A. Torg

6:45a9:0011:3016:1515:15x
Södervärn
(Busstationen)
6:51a9:0711:3616:21
PA Hanssonsväg
(Mobilia)
6:54a9:1011:3916:24
Stadionsgatan6:58a9:1311:43
Bunkeflo
(Gottorpsvägen)
7:05a9:20
Lufthavnen
(Kastrup)
kkkk
Sydhavnen7:30a9:5012:1517:00
Kongens Nytorv
(Det kgl. Teater)
7:45a10:0012:3017:15
Nørreport7:50a10:0512:3517:20
Hovedbanen8:0010:1512:2017:3016:15x

København >Malmö Bus 999

 mandag - lørdag 
Kongens Nytorv
(Det kgl Teater)
7:45a10:0017:15
Nørreport St.7:50a10:0514:4517:20
Hovedbanegården
(v. Hotel Plaza)
8:00a10:1515:0017:30
Sydhavnen
(Bådehavnsgade)
8:10a10:2215:1017:35
Lufthavnen
(Terminal 2)
10:3015:2017:45
Bunkeflo
(Skånegården)
8:30a10:4515:3517:55
Stadionsgatan kk
Mobiliakkk
Södervärnk15:5018:15
Gustav Adolfs Torg9:00a11:1516:0018:25

a) denna avgång körer inte lördagar.

x) Extra avgang. Direkte non stop til Hovedbanen. Køres kun/endast udvalgte lørdage i turistsæsonen.

Spørg buschaufføren om formiddagen om hvilke lørdage.

k) Buss 999 kör kun/endast denna väg og stannar vid denne hållplats efter meddelande till chauffören.

Avgångar: Koncerthuset . . . 2 minutter efter Gustav A. Torg

Søndage: Ingen trafik på 999

Lørdagskøreplan på datoerne

Billetpriser
Billetter købes af buschaufføren ved indstigningen, og betaling modtages i dansk og svensk valuta.
For hver købt voksenbillet kan 2 børn under 16 år medtages gratis.
Buslinie 999 kører som almindelig rutebil, og pladsbestilling er IKKE nødvendig.

En dags-returbillet .................  100 kr
10-turs-kort ............................  400 kr

 

Buss 999 stannar endast på de hållplatser som anges i tidstabellen. Det är dock inte tillåtet att åka enbart sträcka i endast en nation. Biljett köpes kontant på bussens och betalning mottages i svensk och dansk valuta.

Buss 999 väntar ikke på resenär som blir  kvarthållen för tullkontroll.

Gods og barnvagnar

Endast normalt resgods får tas med ombord. Resenären har ansvaret själva for sitt bagage. Av utrymmesskäl kan vi inte ta med barnvagnar. Hopfällbar sittvagn (sulky) får gärna följe med. Ta ut barnet och slå ihop vagnen före ombordsstigandet.

Reservationer för ändringar i tidtabell, priser, överbeläggning, vägarbete och liknande.