Malmö >København Buss 999

 mandag - lördag  
Gustav A. Torg6:45a9:0011:3016:15
Södervärn
(Busstationen)
6:51a9:0711:3616:21
PA Hanssonsväg
(Mobilia)
6:54a9:1011:3916:24
Stadionsgatan6:58a9:1311:43
Bunkeflo
(Gottorpsvägen)
7:05a9:20
Lufthavnen
(Kastrup)
kkkk
Sydhavnen7:30a9:5012:1517:00
Hovedbanen8:0010:1512:2017:30

København >Malmö Bus 999

 mandag - lørdag 
Hovedbanegården
(v. Hotel Plaza)
8:00a10:1515:0017:30
Sydhavnen
(Bådehavnsgade)
8:10a10:2215:1017:35
Lufthavnen
(Kastrup)
10:3015:2017:45
Bunkeflo
(Skånegården)
8:30a10:4515:3517:55
Stadionsgatan kk
Mobiliakk
Södervärn15:5018:15
Gustav Adolfs Torg9:00a11:1516:0018:25

a) denna avgång körer inte lördagar.  Der køres via Kg.Nytorv  og
Nørreport, kun såfremt der er passagerer at afsætte-

Daglig afgang fra  Kg.Nytorv 17.15  og Nørreport  17.20

k)  Buss 999 kör kun/endast denna väg og stannar vid denne    hållplats efter meddelande till chauffören.

Avgångar: Koncerthuset . . . 2 minutter efter Gustav A. Torg

 

Søndage: Ingen trafik på 999 og ikke
DEC: 23,24,25,26,31,  og ikke  1/1, 30/3, 2/4, 10/5

 

Lørdagskøreplan på datoerne:
DEC 27+28+29+30+ 29/3+27/4+21/5

Billetpriser
Billetter købes af buschaufføren ved indstigningen, og betaling modtages i dansk og svensk valuta.
For hver købt voksenbillet kan 2 børn under 16 år medtages gratis.
 999 kører som almindelig bus. Pladsbestilling er IKKE nødvendig.

En dags-returbillet .................  120 kr
10-turs-kort ............................   500kr

 

Buss 999 stannar endast på de hållplatser som anges i tidstabellen. Det är dock inte tillåtet att åka enbart sträcka i endast en nation. Biljett köpes kontant på bussens och betalning mottages i svensk och dansk valuta.

Buss 999 väntar ikke på resenär som blir  kvarthållen för tullkontroll.

Gods og barnvagnar

Endast normalt resgods får tas med ombord. Resenären har ansvaret själva for sitt bagage. Av utrymmesskäl kan vi inte ta med barnvagnar. Hopfällbar sittvagn (sulky) får gärna följe med. Ta ut barnet och slå ihop vagnen före ombordsstigandet.

Reservationer för ändringar i tidtabell, priser, överbeläggning, vägarbete och liknande.